Translation

Začátkem března proběhl již 10. ročník tradičního Trvalkového semináře

Venku ještě zima nepustila otěže, avšak uvnitř velkého sálu informačního a vzdělávacího centra Floret to hýřilo barvami a jarem. Organizátoři se nevědomky termínem semináře trefili na Mezinárodní den žen (8. března), a tak každý účastník dostal krásně rozkvetlou primulku.

Nejenom petrklíče přispěli k výborné náladě, v předsálí se živě debatovalo a nabitý program byl také zajímavý. Jako první zaujal Till Hofmann se svojí přednáškou o údržbě trvalkových záhonů a různých přístupech v závislosti na životní strategii rostlin. V odpoledním bloku přednášek přispěla Jitka Klimešová s přednáškou o Klonalitě rostlin, Honza Jedlička prezentoval komponované záhony nejen ve veřejné zeleni a s Petrem Hanzelkou jsme se vypravili do exotických koutů za perspektivním sortimentem suchomilných rostlin.

Výborným zpestřením semináře byla křest pěkné knihy od autorů Adama Baroše a Jirky Martinka – Smíšené trvalkové výsadby. Jedná se o rozšířenou verzi původní metodiky Trvalkové výsadby s vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou z roku 2011. O knihu byl mezi účastníky velký zájem. Kdo nestihl nebo nebyl na semináři, může si ji objednat přímo od vydavatelství Profipress: http://obchod.profipress.cz/smisene-trvalkove-vysadby-trvalky

Kromě velké porce nových informací si účastníci odnášeli i sborník všech přednášek za posledních 10 let konání semináře.

Zanechte komentář