Translation

Anemone

2022
Anemone

Penstemon

2021
Penstemon

Amsonia

2020
Amsonia

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2019
Baptisia

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2018
Astrantia

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2017
Geranium

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2016
Veronicastrum

Phlox trvalka sezony

2015
Phlox

Phlox trvalka sezony

2014
Salvia

Aster trvalka sezony

2013
Aster

Nepeta trvalka sezony

2012
Nepeta

Campanula trvalka sezony

2011
Campanula

Helenium  trvalka sezony

2010
Helenium

Echinacea  trvalka sezony

2009
Echinacea

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2008
Leucanthemum

Veronica prostrata 'Blauspiegel'

2007
Veronica

previous arrow
next arrow
Slider

Začátkem března proběhl již 10. ročník tradičního Trvalkového semináře

Venku ještě zima nepustila otěže, avšak uvnitř velkého sálu informačního a vzdělávacího centra Floret to hýřilo barvami a jarem. Organizátoři se nevědomky termínem semináře trefili na Mezinárodní den žen (8. března), a tak každý účastník dostal krásně rozkvetlou primulku.

Nejenom petrklíče přispěli k výborné náladě, v předsálí se živě debatovalo a nabitý program byl také zajímavý. Jako první zaujal Till Hofmann se svojí přednáškou o údržbě trvalkových záhonů a různých přístupech v závislosti na životní strategii rostlin. V odpoledním bloku přednášek přispěla Jitka Klimešová s přednáškou o Klonalitě rostlin, Honza Jedlička prezentoval komponované záhony nejen ve veřejné zeleni a s Petrem Hanzelkou jsme se vypravili do exotických koutů za perspektivním sortimentem suchomilných rostlin.

Výborným zpestřením semináře byla křest pěkné knihy od autorů Adama Baroše a Jirky Martinka – Smíšené trvalkové výsadby. Jedná se o rozšířenou verzi původní metodiky Trvalkové výsadby s vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou z roku 2011. O knihu byl mezi účastníky velký zájem. Kdo nestihl nebo nebyl na semináři, může si ji objednat přímo od vydavatelství Profipress: http://obchod.profipress.cz/smisene-trvalkove-vysadby-trvalky

Kromě velké porce nových informací si účastníci odnášeli i sborník všech přednášek za posledních 10 let konání semináře.

Zanechte komentář